Diagnostyka


Na pierwszej wizycie, przed rozpoczęciem leczenia wykonujemy kompleksową diagnostykę jamy ustnej.


Rzetelna i pewna diagnostyka stanowi podstawę sukcesu w leczeniu.


Pacjent otrzymuje informacje o różnych możliwościach leczenia wraz z kosztorysem i wspólnie z lekarzem wybiera najlepsze dla siebie rozwiązanie.

W ramach diagnostyki przeprowadzamy wywiad z pacjentem oraz następujące badania:

-badanie tkanek twardych zęba,

- badanie stanu dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej,
- badanie radiologiczne:  wewnątrz- i zewnątrzustne zdjęcia rentgenowskie zębów wykonane są techniką cyfrową.  W trosce o Państwa czas i komfort na  miejscu w gabinecie wykonujemy zdjęcia RTG. Dzięki zastosowaniu technologii cyfrowej mamy możliwość analizowania jak  również  obróbki na ekranie komputera w ciągu kilku sekund (skrócenie czasu oczekiwania) od ekspozycji interesujących nas struktur. Cyfrowy obraz jest bardziej czytelny i dokładny niż w przypadku klasycznie wywołanej kliszy.
- badanie tomografii komputerowej

Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii  pacjent otrzymuje zredukowaną do minimum dawkę promieniowania rentgenowskiego.

Ilość wchłoniętego promieniowania liczona jest w jednostkach zwanych milisiwert – mSv.  Promieniowanie, które nas otacza na co dzień powoduje, że wchłaniamy około 2,5 mSv rocznie. W czasie lotu samolotem Warszawa – Nowy York i z powrotem wchłaniamy ok 0,1 mSv. Typowe prześwietlenie rentgenowskie to ok 0,05 mSv. Jak widać, nie ma się czego obawiać. Obecne badanie rentgenowskie jest praktycznie niezauważalne dla organizmu.


- badanie wewnątrzustne w dużym powiększeniu,

- badania specjalistyczne: implantologiczne, endodontyczne (leczenie kanałowe), protetyczne,

- badanie anatomii i funkcji stawów skroniowo-żuchwowych,

- analiza estetyczna uśmiechu (różne systemy obrazowania)