Najczęściej zadawane pytania

Czy istnieje możliwość wszczepienia implantu natychmiast po usunięciu zęba?

Istniej taka możliwość, lecz nie w każdym przypadku. Wymaga to konsultacji przed usunięciem zęba. Po wykonaniu zdjęć rtg zostanie przeprowadzona analiza warunków sprzyjających do wykonania zabiegu.


Czy wszczepione implanty są w pełni bezpieczne?

Jest to obecnie bardzo dobrze udokumentowana i wszechstronnie przebadana metoda uzupełniania braków zębowych. Już dawno zakończono okres eksperymentalny, i zabiegi wszczepiania implantów stały się rutynową procedurą stomatologiczną. Do dzisiaj wszczepiono kilkadziesiąt milionów implantów u ludzi na całym świecie.


Czy implanty są trwałe?

Po kilku miesiącach od zabiegu implantacji implant trwale zrasta się z kością stając się jego częścią. Przy odpowiednio zaplanowanej i wykonanej odbudowie protetycznej, może spełniać swoją funkcję tak długo, jak długo będzie istnieć utrzymująca go kość. Przy prawidłowej higienie jamy ustnej i regularnych kontrolach w gabinecie, może służyć do końca życia.


Czy istnieją przeciwwskazania do wprowadzenia implantu?

Nie ma przeciwwskazań do wprowadzania implantów. Istnieją jednak stany wymagające od pacjenta podjęcia określonych działań np. ograniczenie palenia, ponieważ u osób palących wzrasta ryzyko odrzucenia wszczepu. W przypadku niektórych chorób np. choroby stawów, cukrzyca, choroby układu krążenia istnieje konieczność konsultacji z prowadzącym lekarzem.


Jaki jest odsetek niepowodzeń zabiegu?

Odsetek niepowodzeń zabiegu jest bardzo niewielki, a skuteczność metody określa się w co najmniej 96% przypadków.


Czy bramki ochronne na lotniskach uaktywnią się gdy mam implant?

"Bramki" są w stanie aktywować tylko te największe elementy metalowe (protezy) i to tez w zależności od ich stopu. Tytan jest słabo wykrywany materiałem przez „bramki”. Coraz częściej jednak bramki mają zmniejszoną czułość w okolicy głowy – wiąże się to ze świadomością  obsługi lotnisk o istnieniu różnych metalowych elementów w ustach swoich pasażerów (metalowe plomby, korony, mosty, protezy)